Байден vs Путін. Україна не головна тема зустрічі

Американський президент Джо Байден на зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним у Женеві наголосив, що США підтримують суверенітет та територіальну цілісність України. Російський президент Володимир Путін заявив, що обговорив з американським колегою Джо Байденом питання України побіжно.

Путин сообщил, что тема Украины затрагивалась на встрече с Байденом -  Политика - ТАСС

Президент США Джо Байден під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Женеві заявив про повну підтримку територіальної цілісності України з боку США.

“Я передав (Володимиру Путіну. – Ред.) непорушну прихильність Сполучених Штатів суверенітету і територіальній цілісності України”, – заявив Байден під час пресконференції в Женеві.

Американський президент також повідомив, що під час зустрічі він висловив Путіну свій погляд на мінські домовленості. “Він не суперечив мені. Однак, зрозуміло, відмінності (в поглядах на реалізацію цих домовленостей. – Ред.) були”, – наголосив Байден.

Читайте також: У Женеві завершилися переговори президентів Байдена та Путіна

Російський президент Володимир Путін заявив, що обговорив з американським колегою Джо Байденом питання України побіжно, зокрема – ” мазком” – членство України в НАТО.

“Тема України зачіпалася. Не можу сказати, що вже дуже детально. Наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання на південному сході України мають лежати Мінські угоди. Щодо можливого вступу України в НАТО, то ця тема зачіпалася “мазком”. Тут, мабуть, нічого обговорювати”, – сказав Путін на пресконференції за підсумками зустрічі.

“Що стосується зобов’язань щодо України, то в нас зобов’язання тільки одне – сприяти реалізації мінських домовленостей. Якщо українська сторона готова до цього, ми підемо цим шляхом, без усяких сумнівів”, – додав російський президент.

Як повідомлялося, на віллі Ла Гранж у Женеві в середу, 16 червня, відбулися переговори між президентом США Джозефом Байденом і його російським колегою Володимиром Путіним. Це були перші  переговори Байдена і Путіна  з моменту вступу першого на пост президента США. Ініціатива їх проведення виходила з Вашингтона.