Прем’єр Ізраїлю поклав на Іран відповідальність за кризу в Лівані

Важка фінансово-економічна криза в Лівані викликана тим, що країна перебуває під владою Ірану.

З таким твердженням виступив у неділю на щотижневому засіданні ізраїльського уряду прем’єр-міністр єврейської держави Нафталі Беннет.

“Ліван знаходиться на межі краху, як і всі країни, що знаходяться під владою Ірану. Цього разу за це розплачуються ліванські громадяни. Слід розуміти, що громадяни Лівану платять високу ціну через захоплення Іраном їхньої країни”, – поширила висловлювання Беннета його канцелярія.

Прем’єр зазначив, що Ізраїль “уважно стежить за ситуацією, що складається в Лівані, в тому числі міністри оборони та закордонних справ”. “Ми будемо напоготові”, – додав він. “Армія оборони Ізраїлю і поліція вилучили доставлену контрабандою з Лівану в Ізраїль зброю на суму в мільйони шекелів, що, звичайно, є одним з багатьох прикладів того, що відбувається на кордоні”, – продовжив ізраїльський прем’єр. Армійська прес-служба повідомила раніше, що в районі кордону з Ліваном в суботу вночі були затримані підозрювані, які нелегально ввозили в Ізраїль 43 одиниці стрілецької зброї, які могли бути використані в терористичній діяльності.

Ліван вже близько двох років переживає важку фінансово-економічну кризу, що охопила всі сфери. Пандемія коронавірусу і вибух в порту Бейрута тільки посилили його. На тлі фінансового колапсу значно зросли ціни на основні товари. За даними Світового банку, за межею бідності до початку 2021 року опинилося понад 60% населення республіки. У країні відчувається гостра нестача мазуту і бензину, зупинені дві великі електростанції, подача електрики в міста країни скоротилася до чотирьох годин на добу. У лікарнях катастрофічно не вистачає медпрепаратів, через гострий дефіцит ліків багато аптек закрилися. Крім того, вже більше десяти місяців країна живе без уряду через нескінченні розбіжності політиків.