Тимошенко вважає неприпустимим намір уряду виставити на продаж 1 мільйон гектарів землі з державної власності

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає неприпустимим намір уряду виставити на продаж 1 мільйон гектарів землі з державної власності.

Про це повідомляє прес-служба партії “Батьківщина”.

«Заявляти в таких умовах про необхідність негайного продажу землі – це злочин проти держави та цілковита втрата її стратегічних перспектив», – заявила Юлія Тимошенко, коментуючи відповідну заяву прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Вона повідомила, що Україна має 42 мільйони гектарів плодючих чорноземів, завдяки яким наша держава може прогодувати не тільки себе, а і сусідні країни. «Проте зараз гектар української землі коштує у 32 рази менше, ніж в середньому по Євросоюзу – 500 доларів проти 16 000 доларів. Зараз немає ані повноцінного земельного кадастру, ані відповідного законодавства, ані економічної доцільності для продажу землі», – сказала Юлія Тимошенко.

Лідер фракції «Батьківщина» вважає, що знайдеться безліч бажаючих купити землю практично задарма. «І це будуть олігархи або крупний іноземний капітал. А що отримають люди?» – підкреслила вона.

На думку Юлії Тимошенко, така ініціатива уряду свідчить про готовність здати за безцінь стратегічні державні інтереси. «Це чергове підтвердження кланово-олігархічної природи уряду Яценюка. І це пояснення, чому Яценюк так тримається за посаду: ще ж не все привласнили!» – заявила лідер партії «Батьківщина».

Вона наголосила, що з ініціативи фракції «Батьківщина» в Україні продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Відповідне рішення підтримали практично всі фракції парламенту.

«Яценюк пояснює необхідність продажу тим, що ці землі перебувають в тіньовому та корупційному обороті. Хочу йому нагадати, що завдання уряду в цьому випадку – ліквідувати тінь і корупцію, і далі використовувати ресурс для зростання економіки. А продаж – це примітивний і абсолютно не стратегічний підхід», – зазначила Юлія Тимошенко.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.