США і ЄС домовилися разом домагатися скорочення викидів метану

Брюссель і Вашингтон оголосили про запуск в листопаді на кліматичному саміті в Глазго спільної ініціативи зі скорочення викидів метану на планеті.

Реалізація ініціативи “Глобальне зобов’язання по метану” почнеться на саміті ООН з питань клімату в Глазго (COP26) в листопаді”, йдеться в прес-релізі на сайті Єврокомісії (ЄК).

ЄК нагадує, що підтримка ініціативи передбачає “прихильність колективної мети по скороченню глобальних викидів метану до 2030 року як мінімум на 30% в порівнянні з рівнем 2020 року.

Також це означає перехід до використання “найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану” з упором на джерела з високим рівнем викидів. Відзначається, що виконання таких зобов’язань, як передбачається, знизить потепління як мінімум на 0,2 градуса за Цельсієм до 2050 року.

Єврокомісія нагадує: метан при попаданні в атмосферу викликає парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він складає “близько половини чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус за Цельсієм з періоду доіндустріальної епохи”.

У прес-релізі вказується, що про підтримку “Глобального зобов’язання по метану” вже заявили ЄС і вісім держав. Серед них – шість з 15 “найбільших у світі джерел викидів метану, на які в сукупності припадає більше однієї п’ятої світових викидів метану і майже половина світової економіки”.