В Україні проходять масштабні навчання “Об’єднані зусилля – 2021”

В Україні розпочалися стратегічні командно-штабні навчання “Об’єднані зусилля – 2021” за участі 15 країн.

Про це повідомляє Міністерство оборони України у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, основна мета цих навчань – підвищення оборонних спроможностей України та покращення взаємосумісності зі Збройними силами держав-членів НАТО. Загалом у стратегічному командно-штабному навчанні “Об’єднані зусилля – 2021” буде задіяно близько 12,5 тис. військових та понад 600 одиниць озброєння і військової техніки.

До проведення навчань для спільного виконання навчально-бойових завдань залучено військові підрозділи 15 країн, серед них ‒ 11 країн-членів НАТО та 4 країни-партнери. Разом з тим, від Північноатлантичного альянсу, а саме зі Стратегічного командування НАТО з операцій, запланована участь групи експертів.

Проведення стратегічних командно-штабних навчань сплановано у три етапи. На першому та другому етапі будуть відпрацьовані питання управління силами оборони держави під час відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупованнями військ під час ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних сил держав-партнерів.

В основу практичних дій покладено виконання спільних завдань сил і засобів Збройних сил України та держав-партнерів (членів НАТО).

Військові маневри триватимуть до 30 вересня.