ВООЗ створює новий орган для боротьби з пандеміями

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) ініціювала створення нової експертної групи по боротьбі з пандеміями і запропонувала включити до її складу одного з головних німецьких вірусологів Крістіана Дорста.

Нова команда в складі 26 експертів розробить глобальні рамки для дослідження нових збудників захворювань, здатних викликати епідемії та пандемії, йдеться в повідомленні ВООЗ, оприлюдненому в середу, 13 жовтня. Вчені також відновлять зайшло в глухий кут розслідування витоків нинішньої пандемії коронавіруса.

В останні роки в світі, крім SARS-CoV-2, з’являється все більше збудників небезпечних захворювань, таких, як вірус MERS і віруси різних видів пташиного грипу. Тому ВООЗ ще на початку року оголосила про намір створити консультативну групу з новим збудників захворювань (SAGO).

“Поява все нових вірусів з пандемічним і епідеміологічним потенціалом – природне явище. SARS-CoV-2 – черговий вірус такого роду, але далеко не останній”, – заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, підкресливши, що без розуміння того, як з’являються нові збудники захворювань буде неможливо запобігти новим спалахам.

26 експертів, які працюватимуть в новому органі ВООЗ, були обрані з 700 кандидатур. Крім Дрост, в нього увійдуть і науковці, які в складі місії ВООЗ розслідували витоки SARS-CoV-2 в Китаї.