Названі вітаміни, які можуть викликати рак

Американські медики знайшли зв’язок між вживанням вітамінів В6, В12 і підвищенням ризику виникнення раку легенів, пише Daily Express.
Вітаміни групи В допомагають у разі підвищеної втоми, погіршення зору, депресії або за порушень роботи нервової системи.

Однак вони також можуть підвищувати ризик розвитку онкологічних захворювань. Особливо небезпечними такі препарати виявилися для чоловіків, які палять. Ті, хто приймає вітамінні добавки, удвічі частіше хворіють на рак, а ті, хто ще й курить, – в три-чотири рази частіше, відзначили експерти.

Один з авторів дослідження, науковий співробітник і доцент Університету штату Огайо Теодор Браскі, повідомив, що вчені проаналізували дані 77 тисяч осіб. Вони прийшли до висновку, що через вживання B12 ризик розвитку раку легенів зростав на 30 відсотків, а через вживання B6 – на 40 відсотків.

“У чоловіків, які приймали понад 55 мікрограмів вітаміну В12 на добу, ризик виникнення раку легенів був на 98 відсотків вищим порівняно із чоловіками, які не приймали вітаміни групи В”, – озвучив він результати наукової роботи