У Харкові вироблятимуть COVID-вакцини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив про готовність харківського зводу “Лекхім” виготовляти вакцини проти грипу, поліомієліту та COVID-19.

Потужності підприємства дозволятимуть розливати понад 10 тисяч доз вакцини за годину та понад 30 мільйонів доз на рік.

Про це міністр, перебуваючи з робочим візитом у Харкові, повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Ляшко наголосив, що Україна має бути готовою до наступних можливих хвиль COVID-19, а також і до будь-яких інших інфекційних хвороб.

“Обговорили з керівництвом підприємства запуск лінії виробництва вакцин по 3 позиціях, які важливі для держави – антиковідна вакцина, вакцина проти грипу та поліомієліту. Постановою Кабміну ми вже дозволили фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19 з державними пільгами та звільненням цього обладнання від оподаткування”, – повідомив міністр.

Ляшко зазначив, що саме так країна зможе налагодити власне виробництво вакцин і розширити виробництво інших препаратів, які необхідні пацієнтам.

“Опрацьовується як власне виробництво української вакцини (працюють з нашими науковими інституціями над новим способом інактивації вірусу), так і по технології in bulk (розлив та фасування готового продукту)”, – повідомив Ляшко.

Виробництво планують розпочати у 2022 році.