Українців зобов’язали пред’являти COVID-документи при поселенні у готелях на гірськолижних курортах України

Туристи під час поселення до готелів на території гірськолижних курортів в Україні пред’являтимуть COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або довідки про одужання від COVID-19.

Такі заходи містяться у постанові головного державного санітарного лікаря №21 від 1 грудня.

Крім того, передбачається, що перевірку цих документів потрібно буде проводити під час купівлі/обміну абонементу на гірськолижне катання та/або гірськолижне спорядження у спеціально організованих центрах.

Після перевірки туристам рекомендується видавати спеціальні значки, можливо, у вигляді наклейки на верхній одяг або шолом для ідентифікації, що надасть можливість і надалі користуватися іншими послугами без повторного пред’явлення та перевірки документів. Зокрема, такі наклейки ідентифікуватимуться під час користування канатними дорогами, вуличними ярмарками, розважальними закладами, які розташовані на відкритій території.

При цьому керівники об’єктів господарювання на території курортів мають забезпечити туристів/клієнтів достатнім запасом ЗІЗ, постійною наявністю рідкого мила, антисептиків, паперових рушників, а також забезпечити вологе прибирання та централізований збір використаних ЗІЗ.

Крім того, туристи зобов’язані перебувати в закритих приміщеннях курорту в масках, а на вимогу представників суб’єкта господарювання пред’явити документи про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або одужання від COVID-19.