Назар Холодницький: В Антикорупційній прокуратурі будуть працювати 42 прокурори

Заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв’ю «Голос України» розповів про відбір на посади прокурорів Антикорупційної прокуратури та критерії її ефективної роботи.

«На даний час триває етап відбору на посади прокурорів Антикорупційної прокуратури, вони проходять тестування. Загальна чисельність має бути 42 прокурори. Нині є 12 працівників. Це керівний склад, який був відібраний комісією, яка обрала й мене в тому числі. Здійснюється відбір на посади «рядових» прокурорів, хоча не рядових – вони вестимуть конкретні провадження, всі розслідування. Це фактично будуть ті прокурори, яких бачитиме суспільство по телебаченню в судах. До кінця січня – першої декади лютого мною вже будуть підписані перші накази про призначення цих людей.  А далі розпочинається абсолютно рутинна прокурорська робота, яка, втім, вже триває», – заявив Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Назар Холодницький також розповів основні завдання та напрацювання Антикорупційної прокуратури.

«Я і мої заступники у грудні 2015 року вже зареєстрували майже 20 проваджень. А вже цього року зареєстровано три провадження, незважаючи на тривалі вихідні.  Процес уже іде, робота триває. Але суспільство повинно розуміти, що ми не можемо перетворювати роботу НАБУ та Антикорупційну прокуратуру на шоу, де всі знають, що буде в наступній серії. Завдання і антикорупційної прокуратури, і антикорупційного бюро – показати реальні, ефективні результати, а не ефектні затримання у владних кабінетах. А для реальних результатів треба трохи зачекати і зібрати ґрунтовну доказову базу», – зазначив Назар Холодницький.

За словами Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, критеріями та ефективністю роботи є реальне покарання корупціонерів, але кількість – не завжди якість.

«Не кажу, що ми всіх корупціонерів викорінимо. Корупція – це частина людської сутності. Її викорінити, напевне, не можна. Але можна зменшити до непомітних розмірів. Моє завдання – значно зменшити цей рівень. Щоб корупціонер, думаючи, що він може заробити окрім зарплати, розумів наслідки своїх діянь. А то люди просто не бояться. А якщо не бояться, то продовжують красти. Бо бачать, що корупціонерів ловлять, але відпускають, бо є застави, є суди не зовсім чесні, є правоохоронці не зовсім чесні. Наше завдання – щоб було чітке бачення того, що будь-який корупційний злочин буде жорстко, навіть жорстоко покараний», – резюмував Назар Холодницький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.