Вчені розповіли про небезпеку штаму коронавірусу “Омікрон” для легенів

Шкода, яку завдає захворювання, викликана штамом коронавірусу «Омікрон», легеням і дихальним шляхам, значно менша, якщо порівнювати з іншими варіантами даної інфекції.

Препринт дослідження, проведеного консорціумом американських і японських вчених з медичного факультету Вашингтонського університету, Вісконсінського університету в Медісоні і Токійського університету був опублікований 1 січня в журналі Research Square.

Вчені провели серію експериментів на гризунах і встановили, що тварини, заражені «Омікроном», втрачали менше ваги і у них була менша ймовірность померти від хвороби, викликаної цим штамом. “Омікрон” завдавав набагато менше шкоди організму в цілому і конкретно легеням, ніж будь-який інший штам коронавірусу.

За даними видання The Telegraph, група вчених з Національного інституту інфекційних захворювань в Південній Африці і їх колеги з Університету Преторії встановили, що у штаму коронавірусу «Омікрон» летальність на 75% менше, ніж у будь-якого з попередніх широко поширених варіантів.

Вчені припускають, що найближчим часом має відбутися поділ «показників захворюваності та смертності», це означатиме кінець пандемії і перехід коронавірусу в ендемічну фазу.