США таємно виділили Україні 200 млн дол. допомоги на оборону

Наприкінці грудня минулого року адміністрація Байдена таємно виділила Україні додаткову допомогу в галузі безпеки на суму 200 мільйонів доларів.

За словами джерел, на які посилається телеканал CNN, пакет допомоги включав оборонне обладнання, яке США постачали в минулому, включаючи стрілецьку зброю і боєприпаси, системи захищеного зв’язку, медичне обладнання, запасні частини та інше обладнання. Пакет був схвалений лише за кілька тижнів до того, як США та Росія мали розпочати переговори цього тижня.

Джерела розповіли журналістам CNN, що на початку цього місяця адміністрація Білого дому тихо повідомила Конгрес про своє рішення. Деякі офіційні особи дізналися про це секретними каналами, розповіли CNN два джерела. Доставка обладнання, мабуть, займе деякий час. Так, постачання Сполученими Штатами в рамках додаткової допомоги у сфері безпеки на суму 60 мільйонів доларів, схвалене минулого літа, тільки зараз наближається до завершення.

Станом на середину грудня США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад 450 мільйонів доларів.

В оборонному бюджеті США на 2022 рік передбачено виділення 300 мільйонів доларів Києву в рамках ініціативи щодо надання допомоги Україні у сфері безпеки, зокрема – підтримку українських збройних сил.

Читайте також: У Женеві завершилися американсько-російські переговори щодо стратегічної стабільності