В коаліції 217 депутатів – Апарат ВР (документ)

Лист першого заступника керівника Апарату Парламенту підтверджує офіційний вихід з коаліції “Батьківщини”, Радикальної партії і “Самопомочі”.

Керівництво Парламенту визнає, що в коаліції де-факто лише 217 депутатів, але чи існує вона в таких умовах, Апарат Верховної Ради не знає.

Про це йдеться у відповіді керівника апарату ВРУ В.Слишінского на звернення лідера “Народного контролю” Дмитра Добродомова дати відповідь, скільки членів налічує коаліція і чи існує вона взагалі.

“Станом на 24 лютого 2016 року в Апарат Верховної Ради України надійшло три документа про вихід депутатських фракцій з Коаліції депутатських фракцій “Європейська Україна” у Верховній Раді України восьмого скликання… З огляду на те, що засновниками Коаліції були п’ять фракцій, в її складі залишаються фракції “Народний фронт” і Блок Петра Порошенка”, – йдеться в листі.

1

Крім того, керівництво Апарату ВР зазначає, що надійшли заяви ще шести народних депутатів про їх вихід з Коаліції.

Даний лист суперечить заяві голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, який в кінці лютого говорив, що де-юре в парламентській коаліції зараз налічується 237 народних депутатів.

“Насправді де-факто три фракції вийшли (з парламентської коаліції “Європейська Україна”- Ред.), а де-юре сьогодні є 237 підписів (підписів народних депутатів під коаліційною угодою – Ред.), з якими треба визначитися, щоб кожен їх відкликав, якщо він вважає це за необхідне, і тоді буде менше 226 “, – сказав Гройсман в четвер в ефірі телеканалу” 112.Украіна “.

Коаліція “Європейська Україна” була створена у Верховній Раді 8 скликання 27 листопада 2014 року. До 1 вересня 2015 року в ній перебували 302 депутата, а після того – 281 депутат. 1 вересня 2015 року через коаліції вийшла РПЛ. 17-18 лютого 2016 року через коаліції вийшли “Батьківщина” і “Самопоміч”.

Згідно з Конституцією, якщо протягом 30 днів у Верховній Раді не буде сформована коаліція, Президент України має право розпустити Парламент.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.