Луценко: Коаліція померла, її зруйнувала бездіяльність Кабміну на дуже важливих напрямках

Коаліція у Верховній Раді України (ВРУ) на даний час не існує. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив лідер фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко.

“Коаліція померла. Її зруйнувала бездіяльність уряду на дуже важливих напрямках. Уряд зробив багато. За ключовими напрямами, про які говорить українське суспільство і міжнародні партнери, уряд, на жаль, не зробив домашньої роботи і зруйнував довіру коаліції і суспільства. Коаліції не стало. Коли “Самопоміч”, “Батьківщина” і Радикальна партія вийшли, це вже не коаліція”, – сказав Луценко.

Він також сказав, що у нього є відчуття, що всі фракції парламенту готові дати новому прем’єр-міністру можливість самостійно сформувати уряд.

“І в Брюсселі, і в літаку назад я відчув готовність всіх фракцій дати майбутньому керівнику уряду карт-бланш на самостійне його формування. Треба збудувати коаліцію, треба, щоб вона висунула кандидата в прем’єри, після цього він має отримати карт-бланш, запропонувати нам перелік  професіоналів під свою відповідальність. Ось програма дій, ми замовляємо реформи з таким-то терміном і наслідками. Запропонуй команду людей, які за це візьмуться”, – сказав Луценко.

Він вважає, що парламент повинен створити нову коаліцію і сформувати новий уряд за два тижні, інакше міжнародні партнери не стануть підтримувати з Україною партнерські відносини.

“Висновки – Україна повинна за два тижні створити нову коаліцію, сформувати новий уряд. Ніхто не буде мати справу з країною без перспектив в парламенті і уряді. Друге, ми протягом 2-3 місяців повинні зробити зрозумілі антикорупційні кроки. Тотально змінити менеджмент державних монополій. І це треба зробити новому прем’єру і уряду за 2-3 місяці. Третє, що ми повинні зробити – це очистити митницю. Очевидно, що за рік тут не відбулося жодних позитивних зрушень, після яких світ скаже – окей, країна змінюється, Україна знову пішла вперед”, – сказав Луценко.

На його думку, такі кроки будуть позитивно оцінені міжнародними партнерами, у тому числі і щодо перспектив міжнародного фінансування.

“Все вирішиться в наступні два тижні”, – додав лідер БПП.

Як повідомлялося раніше, Керівництво Парламенту визнало, що в коаліції де-факто лише 217 депутатів, але чи існує вона в таких умовах, Апарат Верховної Ради не знає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.