Клімкін: Переговори у ”нормандському форматі” в Парижі не стали вирішальними

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що переговори у ”нормандському форматі” з метою врегулювання кризи в Україні, які пройшли в Парижі, не стали вирішальними, а тільки черговим етапом у вирішенні питання.

Про це він заявив журналістам вчора у Парижі після переговорів.

”Сьогоднішня зустріч є черговим етапом, але говорити про вирішальний прогрес, враховуючи реальну ситуацію з безпекою, враховуючи, що вчора у нас було 63 обстріли, враховуючи, що ОБСЄ немає жодного доступу до багатьох регіонів Донбасу і до українсько-російського кордону, не можна”, – заявив Клімкін.

За його словами, Сергій Лавров ”не був готовий йти глибше в питаннях безпеки в плані забезпечення доступу для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ”.

”Він запропонував залишити це на розгляд експертів в Мінську Тристоронньої контактної групи, тому він висловив готовність підтримувати лише концептуальні ідеї та деякі пропозиції ОБСЄ. Але нам потрібна комплексна безпека”, – зазначив міністр.

За словами Глави МЗС, комплексна безпека – це ”не тільки припинення обстрілів та відведення озброєння”.

”Це, в першу чергу, контроль ОБСЄ над територією Донбасу та українсько-російським кордоном. Безпека – це відведення всієї зброї, що там є. Без безпеки ми не можемо просуватися у напрямку виборів”, – зауважив Клімкін.

Він також додав, ”стосовно сьогоднішнього раунду переговорів ми не можемо говорити про вирішальний прогрес”.

”Але нам вдалося обговорити детально ряд позицій ОБСЄ, а з другого боку – чітко представити бачення безпеки”, – додав він.

Глава зовнішньополітичного відомства України констатував, ”що це була дуже складна зустріч”.

”Ми приїхали на неї, маючи три ключові пріоритети. Перший – це безпека. На основі дискусії з СММ ми висловили чіткі пропозиції”, – повідомив він.

За словами Клімкіна, ці пропозиції полягають у чіткому доступі до території Донбасу, ”це дуже чітка схема, яким чином СММ може отримати ефективний моніторинг уздовж українсько-російського кордону”.

”Це, по-перше, організація цілого ряду баз СММ уздовж кордону, можливість проводити інспекції, встановлювати відповідне технічне обладнання, яке б контролювало кордон і найбільш критичні точки як вдень, так і вночі, можливості присутності СММ з нашого боку. Ми вважаємо, що ця пропозиція, в разі її реалізації, буде здатна достатньо ефективно забезпечити моніторинг ділянки українсько-російського кордону, яка ще поки що не контролюється Україною”, – деталізував Клімкін.

Також, за його словами, українська сторона ”зробила особливий акцент на встановленні зони безпеки таких, як у Дебальцевому, або навколо Донецького аеропорту”.

”Ми зробили акцент на необхідності обміну заручниками. Все, що відбувається зараз, – це відсутність жодного прогресу – ми змогли здійснити дуже обмежений обмін”, – зазначив міністр.

За словами Клімкіна, він передав Лаврову один із звітів неурядової організації про те, ”яким чином знущаються над українськими заручниками на Донбасі”.
Також Клімкін зазначив, що основною темою для обговорення було питання, пов`язане з модальністю виборів.

”Тут наш головний акцент полягав у необхідності забезпечити безпеку та здійснити такі виборчі модальності, які б відповідали українському законодавству і стандартам ОБСЄ”, – заявив Клімкін.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.