Українське “Євробачення-2023” відбудеться в Лондоні

Пісенний конкурс “Євробачення-2023”, який наступного року мала б приймати Україна завдяки перемозі Kalush Orchestra, все ж таки у нашій країні не відбудеться.

Відповідна заява з’явилася на офіційному сайті Європейської мовної спілки (EBU), яка займається організацією та проведенням музичної першості.

У заяві йдеться, що після того, як EBU вивчила можливі варіанти проведення конкурсу з українською стороною – UA.Суспільне, стало зрозуміло, що не всі умови можуть бути виконані, відповідно й “Євробачення-2023” не може бути проведене в Україні

“EBU хотів би подякувати UA.Суспільне за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra’s 14 травня в Турині та поділитися своїм сумом та розчаруванням з приводу того, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні… В результаті цього рішення, відповідно до правил і для забезпечення безперервності заходу, EBU тепер почне переговори з ВВС, що посіли друге місце цього року, про потенційне проведення конкурсу Євробачення-2023 року в Сполученому Королівстві” – йдеться у заяві на сайті Європейської мовної спілки.

Раніше, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що Україна розпочинає підготовку до проведення пісенного конкурсу “Євробачення” у 2023 році.

Представники  Європейської мовної спілки (ЄМС) розглянули презентацію гарантій і заходів підготовки, зокрема опитувальника з безпеки, потенційних локацій для проведення конкурсу, що були підготовлені командою Суспільного спільно з урядом України.

Нагадаємо, 10 червня Кабінет Міністрів України створив організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні «Євробачення-2023».

Нагадаємо, що після перемоги гурту «Kalush Orchestra» на «Євробачення-2022» в Турині Україна отримала право на проведення міжнародного пісенного конкурсу у 2023 році.

Суспільне, яке є членом Європейської мовної спілки, забезпечує відбір і участь представника України у пісенному конкурсі «Євробачення», є офіційним транслятором конкурсу, а також організовує конкурс наступного року в разі перемоги України.