Британія хоче перекрити росії збут краденого українського зерна за допомогою ДНК-тестів

Група фахівців із різних країн під керівництвом Великої Британії приступили до розробки технології, за допомогою якої можна буде розпізнавати зерно, вкрадене росією в Україні.

У такий спосіб можна буде запобігти його появі на світових ринках.

Про це в понеділок заявив міністр навколишнього середовища Британії Джордж Юстіс, передає ВВС.

За його словами, Велика Британія є світовим лідером у сфері перевірки походження сільськогосподарських культур за допомогою тестування ДНК.

Нова розробка передбачає, що все зерно з Росії аналізуватимуть, щоб встановити точний регіон, де його виростили.

Згідно з деякими джерелами, на першому етапі на цю ініціативу виділено півтора мільйона фунтів стерлінгів.

Україна – один із найбільш експортерів продовольства в світі. Але з початку російського вторгнення українські порти, де вже накопичилися мільйон тонн різних продуктів, в основному зерно, заблоковані. Зростання цін на продукти, а подекуди їхня нестача, відчуваються уже в багатьох країнах світу.

У ході недавнього розслідування виявлені докази крадіжки тисяч тонн українського зерна російськими військами.

Москва заперечує обвинувачення, але про “націоналізацію” зерна йдеться в указах “влади”, призначеної Росією на окупованих територіях України.

Встановлено також, що частину вкраденого зерна закупили кілька країн, зокрема Туреччина.

Минулого тижня Анкара заявила, що почала розслідувати джерела імпорту зерна, але поки що не виявила доказів того, що закуплене зерно є краденим.

Західні країни не раз заявляли, що мають намір не допустити отримання Росією прибутків з товарів, які їй не належать.

“Британський уряд замовив технології, завдяки яким можна буде перевірити походження пшениці. Ми працюємо з іншими країнами, включаючи Австралію. Наша ціль – гарантувати, щоб крадена українська пшениця не знайде шлях до ринку”, – сказав британський міністр Джордж Юстіс.

За його словами, паралельно Британія також вивчає, як допомогти Україні відновити зруйновані залізничні шляхи, щоб вивозити українське зерно наземним шляхом.