Народні депутати закликають європейських парламентаріїв негайно долучитися до кампанії зі звільнення Савченко – Геращенко

Народні депутати закликають європейських парламентаріїв негайно долучитися до кампанії зі звільнення української льотчиці Надії Савченко, яка оголосила сухе голодування на знак протесту проти порушень її прав у Росії. Про це голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко написала у Facebook.
«За останні півтора роки не було такої міжнародної зустрічі, де б ми не піднімали тему звільнення Надії Савченко. Ми провели десятки мітингів, її звернення як ключова вимога зафіксована в чисельних резолюціях ПАРЄ, звільнити Надію вимагає Європарламент і світові лідери. Президент України, МЗС ставлять це питання під час кожного спілкування з колегами. І на всі ці звернення Путін відверто плює вже півтора роки. Але зараз рахунок пішов на години. Вчора говорила з мамою Надії. Ми давно спілкуємося з Марією Іванівною, але я ніколи не чула її в такому страшному емоційному стані, вона у відчаї. Як і Віра Савченко, Надіна сестра», – написала Геращенко.
За її словами, «Путін кинув виклик всьому світові. А в цей час світ розповідає нам про вибори на Донбасі… і про звільнення заручників як першочерговий пріоритет на всіх зустрічах кричить тільки Україна. Це не просто неправильно, це ганебно».
Геращенко поінформувала, що від комітетів Верховної Ради з євроінтеграції та у закордонних справах депутати звернулися до всіх колег-представників парламентів країн ЄС з проханням терміново долучитися до публічної кампанії з вимогою звільнити Надію.
«Путін має її відпустити. Негайно відпустити. Живою! І ця вимога має звучати голосно! Від всіх, хто вважає себе європейцем. Ми чекаємо від наших європейських колег реакції на те, що в російській в`язниці сьогодні мордують і знищують Надію Савченко».
Як повідомляв УНІАН, Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетинанні російського кордону. Українка та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили у полон бойовики, які потім примусово переправили до Росії.
У середині грудня 2015 року російський суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона на знак протесту оголосила голодування – третє з моменту її арешту влітку 2014 року.
2 березня державне обвинувачення зажадало, щоб суд засудив Савченко до 23 років позбавлення волі в колонії загального режиму.
3 березня суд відмовив Савченко в останньому слові. Після дебатів суддя закрив засідання і повідомив про відновлення процесу 9 березня. У відповідь Савченко заявила, що відмову їй у останньому слові сприймає як порушення її прав і з 4 березня починає сухе голодування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.