Нідерланди слідом за США перевірять вплив Росії на європейські партії

Голландські депутати від партії D-66 Шурд Шурдсма і Кейс Верхувен звернулися із запитом до МЗС Нідерландів з проханням роз’яснити, чи існують ознаки впливу Росії на майбутній референдум з приводу Угоди про асоціацію з Україною.

Про це повідомляє депутат Кейс Верхувен у Twitter.

”Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС може яким-небудь чином, в тому числі і фінансово, впливати Росія?”, – йдеться у запиті до зовнішньополітичного відомства Нідерландів.

Як зазначає Верхувен, відповідний запит депутати надіслали через статтю в британській газеті The Telegraph, в якій з посиланням на джерела повідомляється про розслідування США щодо впливу Росії на європейські партії.

Нагадаємо, за даними видання The Telegraph, конгрес США доручив главі Національної розвідки Джеймсу Клапперу розслідувати фінансування європейських партій з боку РФ за останні 10 років.

Потреба у досліджені виникла через зростаючу стурбованість США у зв`язку зі спробами Кремля зруйнувати єдність Євросоюзу і НАТО, заблокувати встановлення американських систем протиракетної оборони в Європі і домогтися скасування введених після анексії Криму санкцій.
Один з провідних британських політиків раніше заявив виданню про зростаючі побоювання з приводу нової ”холодної війни”: ”Москва намагається внести розбрат в Європу щодо ключових питань, а влада ЄС недооцінила глибину і масштаб зусиль Росії в цьому напрямку”.

Зокрема, американська розвідка перевірить наявність фінансування і ”благодійності” для низки європейських партій від спецслужб РФ. У США припускають, що Кремль може фінансувати спроби внести розбіжності в політику Євросоюзу, наприклад, просуваючи агітацію проти розміщення систем ПРО і пошуків альтернативи російським джерелам енергії.
Які саме партії перевірять, не повідомляється, але швидше за все, в першу чергу це торкнеться ультраправих організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.