США планують розмістити в Європі ще кілька військових бригад

Пентагон планує розмістити на території Європи на постійній основі ще кілька військових бригад.

Про це повідомила в неділю газета збройних сил США Military Times.

Таку ідею, за даними джерела видання, підтримує головнокомандувач Об’єднаних збройних сил (ОЗС) НАТО американський генерал Філіп Брідлав, “який попередив про гостру необхідність зміцнення оборони альянсу проти Росії”.

Якщо Вашингтон схвалить цей план дій, то в Європу будуть відправлені кілька тисяч військовослужбовців – до складу однієї бригади в середньому входить від 3 до 5 тисяч осіб.

Таким чином, “вперше за кілька десятиліть військову присутність Європейського командування (ЮКОМ, також очолює Брідлав) на континенті буде збільшено”, зазначає газета.

Брідлав, який перебував в американській столиці минулого тижня, обговорив план дій з пентагонівськими воєначальниками.

“Вони шукають способи збільшити кількість американських військовослужбовців, які базуються в Європі на постійній основі”, – наводить Military Times слова представника Пентагону.

Вони намагаються з’ясувати, “скільки саме потрібно і де їх можна взяти”.

Брідлав, продовжує видання, стурбований поточної чисельністю сухопутних військ США в Європі, в які входять дві бригади – в два рази менше, ніж кілька років тому.

Однак експерти заявляють, що відправка бронетанкових бригад зі Сполучених Штатів до східних кордонів НАТО може зайняти багато часу – від кількох тижнів до місяців.

При цьому джерело Military Times зазначив, що “будь-яке рішення про переміщення військ стикається з серйозними перешкодами”. Так, наприклад, “в Європі це зажадає погоджень з союзниками і з приймаючою країною”, нагадує газета.

“Один з найважливіших питань для США – місце дислокації цих додаткових військових бригад, – йдеться в статті. – Пентагон розглядає два варіанти: або, як зазвичай, на території гарнізону в Німеччині, або по можливості ближче до кордонів Росії – в Польщі або країнах Балтії”.

Минулого тижня Брідлав виступив з жорсткими заявами на адресу Росії, закликавши альянс готуватися до конфлікту з нею в Європі. Він повідомив, що всі країни альянсу “підвищують боєздатність своїх військ, щоб бути готовими, якщо буде потрібно, до конфлікту” з Росією.

Генерал уточнив, що такі дії робляться, зокрема, в рамках американської ініціативи щодо зміцнення безпеки європейських союзників, яка передбачає збереження присутності військ США в Європі на ротаційній основі, активізацію військових навчань та розміщення там додаткової кількості озброєнь і військової техніки.

На даний момент в Європі налічується близько 65 тисяч американських військовослужбовців. При цьому в 1980-х роках їх чисельність становила понад 200 тисяч осіб. До 2012 року США мали на території континенту чотирма військовими бригадами, але згодом, через економічні причини, вирішили повернути дві з них, залишивши Європу без бронетанкових з’єднань. У минулому році Пентагон вивіз 200 одиниць бойової техніки, але її перевели в складські приміщення і не закріпили за будь-яким з’єднанням на постійній основі. Американські військові експерти рекомендують Пентагону повернути в Європу хоча б одну бронетанкову бригаду.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.