Понад 200 митців та громадських діячів написали відкритого листа до європейських лідерів із закликом звільнити Надію Савченко

Понад 200 митців та громадських діячів написали відкритого листа до європейських лідерів із закликом вжити надзвичайних кроків для звільнення незаконно ув`язненої в Росії української льотчиці, народного депутата Надії Савченко.

Як передає Польське радіо, ініціаторами звернення виступили громадяни Польщі.

«Звертаємося до Вас із закликом про вжиття надзвичайних заходів з метою негайного та безумовного звільнення майже 35-річної Надії Савченко, української громадянки, викраденої та вивезеної понад 20 місяців тому до Російської Федерації», – наголошується у зверненні.

Підписанти документа зазначають, що російська влада порушує права людини, міжнародне право та Конституцію РФ, знущається над міжнародною спільнотою та порушує Мінські домовленості щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Автори звернення констатували, що попередні зусилля міжнародної спільноти зі звільнення Савченко виявилися неефективними.

Нагадується, що на знак протесту проти рішень російського суду Савченко 4 березня оголосила сухе голодування.

«Те, чи вдасться врятувати її життя, стане випробуванням ефективності міжнародної дипломатії та нашої відданості європейським цінностям», – наголосили автори звернення.

Листа вже підписали понад 200 відомих представників інтелігенції, журналісти, митці, перекладачі, громадські діячі, режисери, священики з Польщі, України, Білорусі, Грузії, Литви, США, Німеччини, Росії, Франції, Словаччини, Чехії, Хорватії та інших країн.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.