Росія пообіцяла 9 березня пустити до Савченко українських лікарів – Геращенко

До української льотчиці Надії Савченко в найближчі години виїде група українських лікарів, які мають її оглянути і надати допомогу.

Про це повідомила уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

”Українським дипломатам вдалося-таки добитися від російської влади обіцянки, що наші лікарі потраплять до Надії 9 березня. Президент України доручив терміново сформувати мобільну бригаду із найкращих українських медиків, враховуючи також побажання і позицію в цьому важливому питанні родини Надії – мами і сестри. Сьогодні мобільна бригада з 3 лікарів виїжджає з Києва до Ростовської області”, – написала Геращенко.

За її словами, президент також доручив МЗС ”створити штаб для координації дій по спасінню Надії”.

”Вчора вдалося – таки добитися доступу нашого генконсула до Надії. Також вийшли жорсткі заяви ЄС з вимогою звільнити Надію Савченко і всіх бранців – цього вимагають Мінські угоди. На 9 березня готується міжнародна акція на підтримку Савченко і всіх політв`язнів в РФ – наші дипустанови і українські громади по всьому світові працюють над організаціями мирних протестів. Акція пройде в різних європейських столицях і містах світу”, – зазначила вона.

Крім того, як додала Геращенко, від комітетів ВР з євроінтеграції і закордонних справ також спрямували заяви до європейських колег-політиків з проханням активізувати публічний тиск на РФ.

Однак, за її словами, ”не можна на цьому етапі розкривати всіх деталей плану по спасінню Надії, бо ця робота триває”.

”Просимо Віру ще і ще раз звернутися до своєї мужньої сестри, щоб Надія почала бодай пити воду. Вона потрібна Україні і Україна бореться за Надю. Звільнення Надії і інших полонених – і тих, що в тюрмах РФ, і тих, що на окупованих територіях – будуть ключовими під час чергової зустрічі в Мінську 10 березня”, – йдеться у повідомленні.
Геращенко також закликала усіх доєднатися до акцій на підтримку Савченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.