Українських лікарів не пускають на територію Росії для огляду Савченко

Українські лікарі, що повинні оглянути українську льотчицю Надію Савченко, не можуть потрапити на територію Росії, повідомив адвокат Савченко Микола Полозов.

«Українські лікарі, які виїхали до Надії, зараз перебувають на кордоні Російської Федерації. Їх не впускають сюди», – написав Полозов у Twitter.

Про українсько-російську домовленість щодо огляду і надання допомоги Савченко групою з трьох українських лікарів повідомила уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«Українським дипломатам вдалося-таки добитися від російської влади обіцянки, що наші лікарі потраплять до Надії 9 березня. Президент України доручив терміново сформувати мобільну бригаду із найкращих українських медиків, враховуючи також побажання і позицію в цьому важливому питанні родини Надії – мами і сестри», – написала Геращенко у Facebook.

Нагадаємо, Надія Савченко 3 березня оголосила сухе голодування. Таким чином вона висловила протест проти затягування судового процесу – саме так вона розцінила рішення судді перенести на 9 березня її виступ з останнім словом.

Російські слідчі звинувачують українську льотчицю в причетності до загибелі в 2014 році двох російських журналістів в Луганській області України.

Сама Савченко заперечує провину і заявляє, що її силою вивезли на територію Росії.

Разом з тим, прокурори запросили 23 роки колонії для Савченко, плюс – штраф у 100 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

Напередодні в МЗС Росії заявили, що Мінські угоди не поширюються на справу Савченко. Заява від російського дипломатичного відомства пролунала у відповідь на слова держсекретаря США Джона Керрі, який назвав утримання Савченко у Росії небажанням дотримуватися Мінських угод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.