Міхеіл Саакашвілі: Якщо в Україні не будуть проведені реформи, Росія виграє війну, без будь-яких танків

micheil-saakaschwiliЗа часів політичної нестабільності колишньому Президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі вдається збирати навколо себе безліч українців, які розчарувались у теперішній владі.

Завдяки свому провокаційному виходу в громадськість і безлічі ініціатив по боротьбі з корупцією його популярність швидко зросла.

За опитуванням громадськості Саакашвілі став найулюбленішим політиком України у 2015 році.
Близько 12 відсотків опитаних голосували б за антикорупційну партію Саакашвілі, незважаючи на те, що на той час така Партія ще не існувала.

Губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі в інтерв’ю провідній німецькій газеті “Die Zeit” розповів свою політичну позицію та шляхи подолання копупції.

Пане Саакашвілі, наскільки міцна дружба між Вами і Президентом України Петром Порошенко?

– У нас ніколи не було спільного бізнесу. Я навіть не завжди впевнений, чи вважає він мене своїм політичним прихильником у чистому вигляді. Але це також неординарна ситуація, коли колишній Президент, як я, раптово починає працювати з іншим Президентом.

Коли Порошенко запропонував Вам повернення в Україну, Ви не укладали з ним ніяких договорів?

– Ніяких домовленостей немає. Він побачив у мені партнера, який допоможе йому форсувати процес реформ. Що мені завжди потрібно для просування реформ я сказав відразу. Це було нашою домовленістю. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, однак, бачив з першої ж зустрічі в мені когось, хто прийшов його замінити. Йому ніколи не подолати цей страх.
Чотири тижні тому міністр економіки України Айварас Абрамовічус подав у відставку і відразу ж після цього на одній з прес-конференції звинуватив у корупції представників Партії Президента. Через відставку Айвараса виникла найбільша політична криза, після революції в лютому 2014 року. Три парламентські фракції припинили співпрацю з урядом.

Кажуть, що прем’єр-міністр Яценюк все ще може подати у відставку і внести кадрові перестановки в уряді. Якщо рано чи пізно будуть перевибори, Ви будете брати в них участь з новою партією?

– Час Яценюка минув. Українці втратили довіру до держави і уряду, люди багато терпіли, страждали. Вони не розуміють, як Яценюк може казати, що все було в порядку. Тому його рейтинги за результатами опитувань впали нижче одного відсотка.
Друга проблема полягає у впливі олігархів, з якими Яценюк дружить. Після Євромайдану навесні 2014 року у них було менше впливу на політику, ніж будь-коли раніше. Вони більше не могли як раніше впливати на рішення парламенту. Але їх вплив на роботу уряду став у кілька разів більше разів за останні кілька тижнів. Яценюк отримав довіру парламенту кілька днів назад тільки тому, що депутати, яким платять олігархи голосували за нього.

Чому ви критикуєте прем’єр-міністра настільки сильно? Про Президента від вас такої критики почути не можна.

– Це не так. Я висловлював публічну критику і по відношенню до Яценюка і до Порошенка. Просто Порошенка я інколи не атакував прямо.

Наприклад?

– Я вже давно вимагав, щоб Петро Порошенко звільнив Генерального прокурора України Віктора Шокіна. Крім того, є депутати, які належать до групи Президента, але не мають бути в парламенті тому, що вони належать до старої гвардії. В Одесі члени партії Порошенко перешкоджають мені ефективно проводити реформи. І, нарешті: я відмовився бути членом партії Порошенка.

Чому Ви займаєтесь тут політикою, хоча Україна не є Вашою країною?

– Перша причина: я провів майже десять років мого дорослого життя в Україні, зокрема, в якості студента і солдата. По-друге, Грузія і Україна дуже схожі з точки зору історії, солідарності та менталітету. У Західній Європі майже не відомо, як Грузія змінилася після революції троянд у сучасному суспільстві. Моя особиста мотивація також і у геополітичній ситуації. Одна Грузія занадто мала, щоб захистити себе від зовнішніх ворогів, так само як і Україна. Якщо в пост-радянському просторі є можливість досягти стабільності, Україна повинна стати ключем до успіху. Я не буду частиною геополітичної боротьби, але вона є і Росія – частина цієї боротьби. Українські солдати зробили в цій війні диво, вони захищалися. Якщо в Україні не будуть проведені жодні реформи, Росія виграє, без будь-яких танків.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *