Нобелівську премію з фізики присудили за відкриття в галузі квантової механіки

Нобелівську премію в галузі фізики за 2025 рік отримають британець Джон Кларк, француз Мішель Деворе та американець Джон Мартініс.

Про це повідомив Нобелівський комітет із фізики Королівської академії наук.

Вчених відзначили премією “за відкриття макроскопічного квантово-механічного тунелювання та квантування енергії в електричному ланцюзі”, йдеться у мотивувальній частині рішення комітету.