Bloomberg: Зеленський, можливо, почав готуватися до виборів та шукає союзників

У світлі руйнівного корупційного скандалу президент України Володимир Зеленський все частіше налагоджує контакти з потенційними політичними суперниками, оскільки ймовірність виборів зростає, йдеться у статті Bloomberg.

У четвер Зеленський поговорив з людиною, яку багато хто вважає її головним суперником — колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, послом України у Великій Британії. Відносини між ними зіпсувалися у 2024 році після провалу контрнаступу України роком раніше, кульмінацією стало усунення генерала від влади, коментує Bloomberg.

Крім того, Зеленський зустрічався з іншими людьми, які, як вважають, мають потенціал для політичної кар’єри. Серед них Сергій Притула, колишній телеведучий, чия благодійна організація надає підтримку збройним силам та популярний націоналістичний активіст Сергій Стерненко, розповідає агентство.

«Шквал зустрічей» свідчить про те, що президент України, можливо, маневрує, аби зміцнити свої позиції у повоєнній політиці; усіх нещодавніх співрозмовників Зеленського поєднує їх популярність та роль потенційних суперників на виборах, заявив виданню політолог Володимир Фесенко.

“Немає сумнівів, що це відбувається в контексті потенційних президентських виборів”, – сказав експерт. На думку аналітика, президент України може намагатися покращити зв’язки з потенційними лідерами опозиції або залучити їх до свого табору як союзників.

Зусилля Зеленського щодо налагодження контактів відбуваються на тлі обговорення Україною зі США мирного плану. План із 20 пунктів зобов’язує Україну провести президентські вибори якнайшвидше після досягнення угоди про припинення вогню — вимогу, яку підтримав президент США Дональд Трамп. Російський терорист путін поки що не виявив готовності припинити повномасштабне вторгнення.

Bloomberg нагадує, що Україна не може проводити вибори, коли у країні воєнний стан. Зеленський нещодавно попросив законодавців попрацювати над законопроектом, який би зробив вибори можливими після припинення вогню.

«Ця перспектива виникає у непростий для Зеленського час. Хоча президент, як і раніше, користується довірою більшості українців, його публічний імідж нещодавно постраждав через найбільший корупційний скандал за час його перебування на посаді, — пише агентство. — Частка українців, які довіряють президенту, залишається на рівні близько 60%, незважаючи на невелике зниження у грудні».