В Азовському морі біля тимчасово окупованої Херсонщини зазнало аварії російське судно “Волго-Балт”
В Азовському морі біля тимчасово окупованої Херсонщини зазнало аварії російське судно “Волго-Балт”, яке перевозило пшеницю. Після кораблетрощі одна людина загинула, частина екіпажу дісталася берега, ще двох людей наразі шукають.
Про це відомо із заяви призначеного Кремлем “очільника” окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо.
“В акваторії Азовського моря зазнало аварії судно типу “Волго-Балт”, яке прямувало з вантажем пшениці. Екіпаж покинув судно і зміг дістатися до берега Херсонської області”, – зазначив він.
Російська сторона також заявляє, що на березі знайшли дев’ятьох членів екіпажу, усі вони є громадянами РФ. Ще двох людей, за словами Сальдо, розшукують.
Походження вантажу пшениці офіційно не уточнюється. Водночас Україна раніше неодноразово заявляла, що Росія вивозить зерно з окупованих українських територій і змішує його з власним експортом. Москва це заперечує.
Торік у Чорному морі затримали судно, яке під чужим прапором незаконно вивозило пшеницю з окупованого Криму. Операцію тоді провели Морська охорона Держприкордонслужби та СБУ.
Крім того, раніше повідомлялося, що росіяни вивозять зерно з тимчасово окупованих територій України до Ірану. Для цього окупанти, зокрема, налагодили новий логістичний маршрут: аграрну продукцію потягами транспортують із Луганської області до Каспійського моря, а звідти – далі до Ірану.
