Великий газовоз Tara Gas перетнув офіційну лінію США
Танкер для зрідженого нафтового газу, який раніше перевозив іранські вантажі, пройшов повз межу блокади ВМС США. Великий газовоз Tara Gas пізно у вівторок перетнув офіційну лінію США – від оманського Рас-ель-Хадда до ірано-пакистанського кордону – і тепер пливе на південний схід в Аравійському морі, свідчать дані відстеження суден, повідомляє інформагентство Bloomberg.
Військові кораблі США перехопили кілька суден далеко за цією точкою, але лінія є орієнтиром для капітанів і судновласників. Щонайменше один нафтовий танкер, схоже, взагалі зміг пройти повз неї.
Tara Gas потрапив у поле зору правозахисної групи United Against Nuclear Iran і кількох сенаторів США під своєю колишньою назвою Gas Global через зв’язки з Іраном.
В нинішньому рейсі Tara Gas на початку травня завантажив іранський зріджений нафтовий газ, за поточними оцінками платформ відстеження суден Kpler і Vortexa.
Власником VLGC вказана Global Gas Inc., зареєстрована в Об’єднаних Арабських Еміратах, за даними бази Equasis. Його менеджером зазначена Matrix Maritime Solutions FZE, яка має ту саму адресу, що й Global Gas. Matrix Maritime Solutions не відповіла на дзвінок за вказаним телефонним номером.
Cудноплавство на Близькому Сході порушене відтоді, як США та Ізраїль наприкінці лютого почали удари по Ірану, а на початку березня воно практично зупинилося.
