США та Іран обмінялися ударами у Перській затоці

Між США та Іраном сталося одне з найбільших бойових зіткнень з моменту набуття чинності перемир’ям 8 квітня. Іранський Корпус вартових ісламської революції (КСІР) у ніч проти середи, 3 червня, випустив балістичні ракети та дрони по сусідніх державах Перської затоки – Кувейту та Бахрейну. Цілями, за даними Тегерана, були американські військові бази в регіоні.

Американські військові, у свою чергу, завдали удару по іранському військовому об’єкту на острові Кешм в Ормузькій протоці. Американське Центральне командування (Centcom) повідомило, що успішно перехопило кілька балістичних ракет і дронів, збило три іранські безпілотники, випущені по цивільних судах, які законно перебували у водах регіону, і спростувало заяви КВІР про влучення з військово-морської бази США в Бахрейні.

Між США та Іраном сталося одне з найбільших бойових зіткнень з моменту набуття чинності перемир’ям 8 квітня. Іранський Корпус вартових ісламської революції (КСІР) у ніч проти середи, 3 червня, випустив балістичні ракети та дрони по сусідніх державах Перської затоки – Кувейту та Бахрейну. Цілями, за даними Тегерана, були американські військові бази в регіоні.

Американські військові, у свою чергу, завдали удару по іранському військовому об’єкту на острові Кешм в Ормузькій протоці. Американське Центральне командування (Centcom) повідомило, що успішно перехопило кілька балістичних ракет і дронів, збило три іранські безпілотники, випущені по цивільних судах, які законно перебували у водах регіону, і спростувало заяви КВІР про влучення з військово-морської бази США в Бахрейні.

Приводом для нового обміну ударами, мабуть, стала операція американських військових, проведена 2 червня біля острова Харк, важливого для іранського нафтоекспорту: армія США атакувала незавантажений нафтовий танкер, який намагався зайти в іранський порт всупереч американській морській блокаді, проігнорував попередження і був виведений.

Іранський військовий представник підтвердив удари КДІР у соціальній мережі X, попередивши, що будь-яка загроза безпеці Ормузької протоки обійдеться американським військовим “дорогою ціною”.