Париж готує заміну американській платформі розвідданих
Франція планує поступово відмовитися від використання американської платформи аналізу розвідданих Palantir Technologies і перейти на національне рішення, яке розробляє компанія ChapsVision.
Як повідомляє Intelligence Online, навколо майбутнього контракту Головного управління внутрішньої безпеки Франції (DGSI) виникли розбіжності. Раніше прем’єр-міністр країни заявив, що співпрацю з Palantir буде припинено, а її місце займе французька система. Проте представники американської компанії стверджують, що чинний контракт залишається чинним і буде продовжений ще на три роки.
За даними видання, ChapsVision вже обрана як майбутній оператор системи обробки розвідувальної інформації. Разом з тим, перехід на нове рішення займе час, тому на початковому етапі обидві платформи будуть використовуватися паралельно, щоб уникнути технічних збоїв.
Зазначається, що Париж прагне скоротити залежність від іноземних технологій та розвивати власні цифрові рішення у сфері безпеки та розвідки. Однак цей процес ускладнюється масштабністю міграції даних та необхідністю адаптації існуючої інфраструктури.
Експерти вважають, що у разі успішного впровадження ChapsVision може стати одним із ключових гравців на європейському ринку систем аналізу розвідданих та скласти конкуренцію Palantir, яка сьогодні займає лідируючі позиції у цьому сегменті.
У той же час Palantir зберігає домінуюче становище на світовому ринку, залишаючись одним з основних постачальників рішень для розвідувальної спільноти США і Пентагону і маючи багатомільярдні державні контракти.
