Трамп: США можуть стягувати плату за прохід через Ормузьку протоку

США можуть почати стягувати плату за прохід суден через Ормузьку протоку, якщо Вашингтон і Тегеран не досягнуть остаточних домовленостей.

Про це заявив американський президент Дональд Трамп.

Як написав американський лідер у Truth Social, “протягом 60-денного терміну припинення вогню в Ормузькій протоці не стягуватимуть плату за прохід, її не стягуватимуть і після цих 60 днів, якщо тільки цього не робитимуть США”. Він уточнив, що це можливо, “якщо угода не буде укладена” між Сполученими Штатами та Іраном.

За словами Трампа, американська сторона може піти на такий крок, щоб отримати відшкодування “за послуги, надані країнам Близького Сходу” стосовно сфери безпеки, а також “за витрати в минулому, сьогоденні та майбутньому”.