Норвегія може посилити умови для отримання громадянства
У Норвегії розглядається можливість посилення вимог для набуття громадянства.
Про це повідомляє Міністерство праці та соціальної інклюзії.
Збільшити більш ніж удвічі термін проживання у країні для охочих отримати громадянство Норвегії, підвищити вимоги для осіб без громадянства щодо володіння норвезькою мовою. Відповідні зміни передбачається внести до закону про громадянство,
Так, згідно з повідомленням, пропонується збільшити термін проживання заявникам, які бажають отримати норвезьке громадянство, з трьох до семи років. Для осіб без громадянства, які народилися в Норвегії або приїхали до Норвегії в дитинстві, вводиться вимога проживання у країні не менше п’яти років. Збільшуються терміни проживання в Норвегії для заявників, які перебувають у шлюбі або спільно проживають із громадянином Норвегії.
Вимога усного володіння норвезькою мовою осіб без громадянства підвищується з рівня A2 до B1 (застосовується до заявників віком від 18 до 67 років).
Одночасно пропонується спростити процедури набуття громадянства. “Отримати і мати норвезьке громадянство – має бути привілеєм. Правила набуття громадянства нині надмірно складні. Це стосується особливо вимог щодо тривалості проживання для різних груп, але також необхідно спростити правила в цілому”, – наводяться в прес-релізі слова міністра праці та соціальної інклюзії К’єрсті Стенсенг.
На думку уряду, посилення вимог до претендентів на громадянство і одночасно спрощення правил його отримання допоможуть скоротити час очікування для заявників, оскільки черга необроблених справ дуже велика, зазначає уряд.
