США атакують Іран десяту добу поспіль
Збройні сили США ввечері в понеділок, 20 липня, завдали чергової масштабної хвилі ударів по Ірану – бойові дії тривають вже десяту добу поспіль.
Як повідомили у Центральному командуванні збройних сил США (CENTCOM), цілями ударів стали командні пункти іранських військових, майданчики для запуску ракет і безпілотних літальних апаратів, а також системи протиповітряної оборони (ППО).
Як пояснили американські військові, ці удари покликані “ще більше послабити військовий потенціал Ірану, який використовується для нападів на судна цивільного флоту в Ормузькій протоці”.
Перед цим, 20 липня, Іран знову завдав ударів у регіоні Перської затоки у відповідь на попередню нічну атаку армії США. Кувейт та Йорданія знову повідомили про обстріли з застосуванням безпілотників і ракет, передає агентство AFP. Раніше, 18 липня, Іран оголосив недійсним рамкове перемир’я, укладене зі США в червні, яке мало забезпечити укладення остаточної мирної угоди протягом 60 днів.
За кілька годин до нових атак президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану “багаторазовою” розплатою за можливі нові смерті американських військових. “Кожного разу, коли Іран вбиває американського солдата, він багаторазово поплатиться за це!” – попередив він у своїй соціальній мережі Truth Social.
