Північна Корея випустила щонайменше одну балістичну ракету в напрямку Східного моря
У середу Північна Корея випустила щонайменше одну балістичну ракету в напрямку Східного моря, цей крок розцінюється як протест проти майбутніх спільних військових навчань Південної Кореї та США.
Повідомляє Yonhap із посиланням на Об’єднаний штаб збройних сил Південної Кореї (JCS)
За даними військових Південної Кореї, близько 6-ї ранку в середу (за місцевим часом – ред.) був зафіксований запуск ракети з району Вонсана на східному узбережжі.
JCS зазначив, що посилив спостереження та пильність на випадок можливих додаткових запусків.
“Південна Корея, США та Японія підтримують повну бойову готовність, тісно обмінюючись інформацією щодо запусків балістичних ракет Північною Кореєю”, — йдеться в повідомленні.
Останній запуск відбувся через шість днів після того, як минулого четверга Північна Корея випустила у бік Східного моря ракету, яку військові Південної Кореї ідентифікували як ракету малої дальності.
Запуски ракет відбулися на тлі того, що Південна Корея та США мають намір розпочати свої ключові щорічні спільні навчання наступного тижня.
Пхеньян рішуче засудив навчання союзників як репетиції війни та провів власні випробування озброєння під час періоду навчань на знак протесту.
У травні КНДР провела випробування нової системи запуску багатоцільових легких ракет та системи тактичних крилатих ракет залпового вогню на базі ШІ.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що потужності країни з “виробництва ядерних матеріалів збройового рівня” за останні п’ять років зросли більш ніж удвічі, та представив нове підприємство для створення ядерної зброї.
