Печерський суд відновив справу про підробку диплома Королевської

Суд реанімував кримінальне розслідування про підробку диплома екс-міністра соціальної політики в уряді Азарова – Наталії Королевської. Раніше МВС припинило розслідування, незважаючи на те, що самі слідчі визнали документ про освіту – фальшивкою.

12 січня Печерський суд Києва визнав незаконним рішення Головного слідчого управління МВС закрити кримінальне провадження про підроблений диплом екс-міністра соціальної політики, а нині народного депутата від “Опозиційного блоку” Наталії Королевської.

Судове рішення було винесено за результатами розгляду скарги позивача – журналіста, ім’я якого в не розкривається.

Згідно викладеної інформації “освітою” Королевської в правоохоронному органі зайнялися близько трьох років тому. Тоді в розпорядженні міліції опинилися матеріали, які свідчать про те, що в ту пору міністр соціальної політики користувалася “липовими” документами про свою освіту.

o-00404518-a-00037270

Розслідування тривало півтора року – з квітня 2013 року до вересня року 2014 року. Головне слідче управління МВС перевіряло два факти: підробку академічної довідки від 6 липня 1993 року  і диплома про освіту, виданого Східним національним університетом Володимира Даля (обидва освітніх установи розташовані в Луганську) на ім’я Наталі Королевської.

Академічна довідка, про яку йде мова, свідчила про те, що відомий політик на початку 90-х нібито вчилася в Міжнародному інституті управління, бізнесу і права. Завдяки цьому документу Королевська в 1993 році була допущена до ліквідації академічної заборгованості і переведена на другий курс університету ім. Володимира Даля.

Але, як встановило слідство, ліцензії на освітню діяльність у Міжнародного інституту управління, бізнесу і права не було. Це підтвердив Департамент наукової діяльності та ліцензування Міністерства освіти і науки України. Більше того, на академічній довідці стояла печатка “Алчевського бізнес центру”. Але як повідомили в правоохоронному органі в управлінні освіти Алчевської міськради (взимку 2014-го року) інформації про існування такого бізнес-центру немає.

До кримінальної справи також долучені показання свідка, запевняв, що печатка “Алчевського бізнес-центру” є підробленою, а керівництво Східного українського національного університету ім. Даля сприяли Королевській в отриманні диплома про освіту.

Диплом спеціаліста майбутній міністр отримала в 1997 році.
Незважаючи на всі ці факти, постановою старшого слідчого Головного слідчого управлінні МВС України Лідії Гирич кримінальне провадження було закрито 18 вересня 2014 року у зв’язку “з відсутністю складу злочину”.

Печерський суд, який взявся розглядати позов про незаконність цієї постанови, вказав, що виробництво може бути припинено тільки після всебічного і повного дослідження обставин справи, оцінки зібраних доказів. У той час як “матеріали кримінального провадження і зміст оскаржуваної постанови беззаперечно свідчать про недотримання вимог закону”, – сказано у висновках суду.

Справа в тому, що причиною для закриття кримінального провадження стала неможливість встановити місцезнаходження підроблених документів.

“Таким формулюванням орган досудового розслідування фактично визнав встановленим факт підробки та використання цих документів – зазначив суд, уточнюючи, що відсутність можливості проведення допиту певних осіб або витребування документів” не можуть бути підставою для припинення провадження “.

Більше того, виявилося, що сама Королевська за все півтора року слідства так і не була допитана у цій справі, втім як і керівники університету ім. Володимира Даля.

Постанова МВС про закриття кримінального провадження була скасована.

Варто відзначити, що це не єдина справа, в якому фігурує ім’я Королевської.

У серпні минулого року Генпрокуратура отримала доступ до рахунків підприємств депутатки Наталії Королевської, щоб перевірити інформацію про її причетність до фінансування тероризму.

Як з’ясувалося завдяки Єдиному реєстру судових рішень, півроку тому слідчі отримали доступ до рахунків підприємств ПАТ “Луганськхолод» та ДП “Луганський Холодокомбінат” підконтрольних Наталії Королевській.

Згідно цим судовим матеріалами, Генпрокуратура веде розслідування на основі даних зі ЗМІ про фінансуванні терористів українськими політиками (ч. 1 ст. 258-5 КК України).

У тому числі, перевіряються повідомлення про входження наближених до них (українським політикам – ред.) Осіб в керівний склад самопроголошених організацій “Донецька народна республіка”, “Луганська народна республіка” “. Слідчі вказують, де і коли була озвучена ця інформація в ЗМІ: 29 грудня 2014 на відео-сервісі YouTube.

У цей день, дійсно, на Youtube з’явилася відеозапис, де козаки, що контролювали кілька міст Луганської області, вимагали відставки самопроголошеного глави бойовиків Ігоря Плотницького.

У своєму зверненні, направленому до президента РФ Володимира Путіна, лідер козаків Павло Дремов говорив наступне “Ваші ставленики – пан Плотницький, крадуть щодня залізничні ешелони з вугіллям. Особисто я сьогодні нарахував 164. На все є документи, … підтверджуючі це я розповім, хто такий Плотницкий: це ставленик Наталії Королевської. Зараз в ОДА заходять люди Єфремова … “.
Тепер ця інформація стала предметом розслідування. Зокрема про те, що «до діяльності так званої” Луганської народної республіки “мають відношення особи, наближені до колишнього народного депутата України (ймовірно, мова йде про Олександра Єфремова – ред), а її керівник – Ігор Плотницький – є ставлеником депутата Верховної Ради України (ймовірно, мова йде про Наталю Королевську – ред).

Нагадаємо, в лютому відповідний запит до ГПУ направила народний депутат, уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

“На Донбасі навіть діти малі знають, що ця панянка (Королевська), яка на камери рве на собі жилетки” за мирних жителів “продовжує заробляти на нелегальних копанках та експлуатації рабської праці нещасних людей. Тим часом її ідейний керівник і батько в політиці Єфремов в Альпах п’є шампанське “- заявила Геращенко.

На сьогодні Генпрокуратура вже отримала дані Головного управління Міндоходів в Луганській області (від 5 березня 2015 року) про те, що Королевській на окупованій території Луганської області підконтрольні ряд суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема ВАТ “Луганськхолод» та ДП «Луганський холодокомбінат”.

Згідно з інформацією Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ, ВАТ “Луганськхолод” платить митні платежі в так звану “Луганську народну республіку» і завозить з Російської Федерації необхідну сировину для свого виробництва.

За даними податкової, встановлено що дочірнє підприємство “Луганський Холодокомбінат” публічного акціонерного товариства “Луганськхолод” користується рахунками в АТ “Брокбізнесбанк”. Саме вони, за рішенням суду, повинні бути відкриті для “встановлення обставин фінансування терористичних організацій з використанням банківських рахунків цих підприємств (через митні платежі, податки і збори для “Луганської народної республіки “).

Джерело: Главком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.