Рефат Чубаров: Питання повернення Криму потрібно включити до Мінських угод

Народний депутат України, лідер кримсько-татарського народу Рефат Чубаров запропонував змінити Мінський формат переговорів, а саме включити до нього питання повернення Криму.

Про це він заявив виданню «ZN.UA».

Лідер кримських татар вважає, що це дозволить в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов’язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах, але цей варіант важче реалізувати тому, що західні партнери хочуть швидких результатів щодо Донбасу.

Рефат Чубаров запропонуав від західних партнерів вимагати практичних кроків, як підтвердження їхніх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму.

«Буквально тиждень тому деякі наші партнери говорили: «Ми не можемо йти від наших обіцянок». Я сказав, що це жодною мірою не є відхід від обіцянок. Ми беремо Мінські домовленості, а там йдеться про територіальну цілісність України. Тут питання інтерпретації. Ми наситилися за два роки інтерпретаціями пана Путіна! Давайте вже не будемо нікого обманювати. Ми вважаємо, що в питанні відновлення територіальної цілісності України, закріпленої Мінськими домовленостями, є і деокупація Криму», зазначив народний депутат.

Лідер кримсько-татарського народу також нагадав, що ідею про створення міжнародного майданчика для переговорів щодо повернення Криму почав обговорювати з літа 2015 року на всіх зустрічах з провідними світовими політиками і з керівництвом України.

«Неминучість обговорення питання деокупації Криму очевидна для всіх, в тому числі, і для Володимира Путіна. Категорично відкидаючи будь-які спроби навіть згадки про Крим у контексті російсько-українського конфлікту, Путін, тим не менш, готується до жорсткої сутички, сподіваючись залишити за Росією Крим в обмін на поступки щодо всіх інших вимог України та міжнародної спільноти. Ініціатива президента України щодо створення міжнародного формату для переговорів із повернення Криму вже категорично сприйнята Росією. Більше того, я не відкидаю гучних демаршів і ультиматумів з боку Росії з погрозами перервати діалог щодо врегулювання ситуації на сході України. У той же час, запропоновані Україною кроки -переговори замість війни – не можуть не бути прийняті міжнародною спільнотою», – резюмував Рефат Чубаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.