Мінфін США вважає Володимира Путіна “корумпованим”

Міністерство фінансів США заявило журналістам ВВС, що вважає російського президента Володимира Путіна корумпованим.

Уряд США вже ввів санкції проти помічників Путіна, але це перший випадок, коли американські урядовці прямо звинуватили в корупції самого президента Росії.

Прес-секретар Путіна сказав BBC, що “жодне з цих питань або проблем не потребує відповіді, бо всі вони є чистою фікцією”.

Минулого тижня у Великій Британії було оприлюднено висновки громадського дізнання, згідно з якими Путін, “імовірно”, схвалив вбивство екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.

Секретні статки

Литвиненко, колишній агент ФСБ і запеклий критик Путіна, був отруєний у Лондоні радіоактивним полонієм в 2006 році.

Адам Шубін, який курує санкції держскарбниці США, сказав програмі BBC Panorama, що президент Росії корумпований і що уряд США знав про це протягом “багатьох-багатьох років”.

Він сказав: “Ми бачили, як він державним коштом збагачує своїх друзів, своїх близьких союзників, і маргіналізує тих, кого не вважає своїми друзями. За допомогою державних активів чи енергетичного багатства Росії, які він направляє в бік тих, хто, як він вважає, буде йому служити, і виключає тих, хто цього не роблять. Як на мене, це картина корупції”.

Уряд США ввів санкції проти ряду кремлівських чиновників у 2014 році і заявив, що Володимир Путін володіє таємними інвестиціями в енергетичному секторі. Тим не менш, американці тоді не звинуватили безпосередньо його в корупції.

Санкції США, які згодом були розширені за рахунок включення більшої кількості осіб та організацій, збіглися з аналогічними заходами ЄС проти Росії. Приводом для них стала анексія Росією Криму під час політичних потрясінь в Україні.

Американські урядовці неохоче ідуть на інтерв’ю про багатство президента Путіна, але пан Шубін погодився взяти участь у програмі BBC Panorama, присвяченій розслідуванню цього питання.

Пан Шубін не став коментувати секретну доповідь ЦРУ від 2007 року, яка оцінила багатство Путіна в $40 млрд. Але він сказав, що президент Росії накопичив секретні багатства.

“Він нібито отримує державну зарплату щось на зразок $110 000 на рік. Це не точне відображення багатства людини, а він має довготривалий вишкіл і добру практику того, як приховувати своє справжнє багатство”, – каже Шубін.

Кремль заперечує такі звинувачення. У 2008 році президент Путін особисто прокоментував твердження, що він найбагатша людина в Європі. Він сказав: “Це просто нісенітниці. Вони просто взяли це навмання, висмоктали з чийогось пальця і розвезли по всіх своїх паперах”.

Офшорна компанія

Але журналісти програми “Панорама” поспілкувалися з колишніми представниками найближчого оточення Путіна, які кажуть, що з перших рук знають про секретні статки Володимира Путіна.

Дмитро Скарга, який у минулому очолював державне морське пароплавство “Совкомфлот”, розповів, що він особисто наглядав за передачею Путіну яхти вартістю $35 млн. Пан Скарга каже, що яхта Olympia завдовжки 57м була подарунком Путіну від найвідомішого росіянина Великої Британії – власника футбольного клубу “Челсі” Романа Абрамовича.

“Це факт, що пан Абрамович через свого співробітника передав яхту пану Путіну, – сказав він. – Я був на борту цієї яхти в кінці березня 2002 року в Амстердамі. І був представник Абрамовича … Він сказав, що Роман є власником цієї яхти”.

Пан Скарга каже, що яхту “Олімпія” президенту Росії передали у власність за допомогою офшорної компанії. Потім він відповідав за утримання яхти Володимира Путіна і готував звіти про поточні витрати на човен.

Він сказав: “Цю яхту утримували і оплачували витрати на її експлуатацію з державного бюджету”.

За словами Дмитра Скарги, яхту тримали в таємниці, бо вона належала особисто Володимиру Путіну, а не деpжаві.

Програма Рanorama звернулася за коментарем до Романа Абрамовича. Його адвокати відкинули всі твердження про нього як спекуляції і чутки.

Президент Путін від інтерв’ю програмі Panorama відмовився.

Джерело:BBC.

http://www.bbc.com/news/world-europe-35385445

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.