ГПУ передала Міністру юстиції Ізраїлю запит про вручення повідомлення про підозру Е. Ставицькому

Головний військовий прокурор України передав Міністру юстиції Ізраїлю запит Генеральної прокуратури України про вручення повідомлення про підозру Е. Ставицькому, який, за наявними даними, переховується в Ізраїлі як громадянин цієї держави Натан Розенберг.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

На запрошення Міністра юстиції Держави Ізраїль Аелет Шекед, вперше в історії сучасної України за дорученням керівництва відомства, 19-21 квітня поточного року заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор А. Матіос відвідав з офіційним візитом Державу Ізраїль. Під час візиту було проведено офіційні зустрічі із Міністром юстиції, Генеральним прокурором Авіхаєм Мендельблітом та Головним військовим прокурором Держави Ізраїль Шароном Афеком.

Під час переговорів у Кнесеті Головний військовий прокурор А. Матіос передав Міністру юстиції Ізраїлю запит Генеральної прокуратури України про міжнародну правову допомогу у розслідуванні стосовно колишнього Міністра енергетики та вугільної промисловості України Е. Ставицького щодо вручення останньому повідомлення про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти держави. За наявними у слідства даними Інтерполу, український екс-високопосадовець переховується на території Держави Ізраїль, змінивши прізвище та ім’я на Натан Розенберг.

Ізраїльська сторона в особі Міністра юстиції запевнила у організації розгляду вказаного клопотання у найкоротші строки.

Під час зустрічі із Головним військовим прокурором Держави Ізраїль було узгоджено питання обміну досвідом щодо роботи органів військової юстиції Держави Ізраїль та створення у подальшому спільної експертної групи для опрацювання механізмів імплементації ізраїльської моделі військової юстиції в Україні. Зокрема, було обговорено можливість направлення групи ізраїльських експертів до української військової прокуратури для обміну досвідом діяльності військової адвокатури та військових судів (трибуналів).

Створення системи української військової юстиції за ізраїльським зразком, можливо, є найбільш оптимальним, оскільки дозволить забезпечити порядок та дисципліну у військових формуваннях як під час триваючих військових дій, так і в умовах постійної бойової готовності.

Сторони відзначили схожість проблемних питань, що супроводжують роботу військових прокурорів в Україні та Ізраїлі, а також очікувань та вимог суспільства до результатів їх діяльності.

Перший візит такого рівня став суттєвим кроком із подальшої розбудови двосторонніх відносин між компетентними органами обох держав, у тому числі якнайшвидшого притягнення Е. Ставицького до кримінальної відповідальності в Україні.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *