Екс-прем’єр Франції Фійон засуджений до реального терміну ув’язнення

Колишній кандидат в президенти Франції Франсуа Фійон засуджений до двох років позбавлення волі і ще трьох років – умовно.

Таке рішення виніс суд у Парижі в понеділок, 29 червня. Крім того Фійон зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 375 тисяч євро. Дружина екс-прем’єра Пенелопа засуджена до трьох років умовно і штрафу в такому ж розмірі.

Суд визнав Фійона винним в тому, що його дружині і дітям за роботу, яку вони не виконували, виплатили винагороду з державних коштів. Винним визнаний і один з колишніх колег Фійона, він повинен сплатити великий штраф в розмірі близько 300 тисяч євро.

Згідно з матеріалами слідства, Пенелопа Фійон, фіктивно влаштована на роботу співробітницею апарату парламенту, за кілька років отримала близько 800 тисяч євро. Вона стверджувала, що дійсно виконувала ряд обов’язків, але робила це віддалено, так як виховувала п’ятьох дітей, пише агентство AP. Подружжя мають намір оскаржити рішення.

Франсуа Фійон очолював уряд Франції з 2007 по 2012 роки. У 2017 році він пішов з політики після того, як програв президентські вибори. Розслідування афери з фіктивним наймом його дружини почалося за три місяці до голосування. В результаті Фійон посів третє місце за кількістю голосів, президентом був обраний Емманюель Макрон.