У Швеції відмовилися від обов’язкового носіння масок в громадських місцях

Уряд Швеції категорично відмовилося від ідеї обов’язкового носіння засобів захисту дихання в громадських місцях з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

За словами міністра Швеції з соціальних питань Олени Хелленгрен, у шведів «немає такої культури». Про це 29 липня повідомила газета Fria Tider.

Протягом усієї весни і літа все більше європейських країн вводять обов’язкову вимогу щодо захисту порожнини рота та органів дихання в громадському транспорті та інших місцях масового скупчення громадян. З червня встановлення масочного режиму стало загальною рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я.

29 липня під час прес-конференції за участю міністра Швеції з соціальних питань Олени Хелленгрен журналісти поцікавилися, чи повинна і Швеція також ввести обов’язкову вимогу щодо захисту порожнини рота та органів дихання в громадських місцях, щоб зупинити поширення коронавіруса.

«Питання захисту порожнини рота та органів дихання – це не політична позиція, а питання проходження знань та їх подальшого застосування в контексті Швеції … У багатьох випадках ми порівнюємо себе з країнами Північної Європи, і ми робимо це не в останню чергу, коли мова йде про проблеми захисту порожнини рота та органів дихання. У нас немає, якщо можна так висловитися, такої традиції, культури», – заявила Хелленгрен.