У ГПУ є докази як Янукович особисто давав наказ про жорсткий розгін Євромайдану – Горбатюк

Слідчі Генеральної прокуратури України мають непрямі докази того, що рішення про розгін активістів Євромайдан прийняв особисто побіжний екс-президент Віктор Янукович.

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв’ю “Українській правді“.

За його словами, зараз вже повідомлено про підозру тим фігурантам справи по Майдану, які віддавали безпосередній наказ стріляти.
Зокрема, мова йде про екс-командуванні столичної міліції Петру Федчуку, “Беркута” Сергію Кусюку і колишнього главу МВС Віталія Захарченка.

Крім цього, ГПУ має непрямі докази причетності Януковича до команди жорстко розігнати активістів.

“Також, виходячи з ряду непрямих доказів, ми висуваємо підозра, що рішення про розгін протестуючих приймалося колишнім президентом”, – підкреслив Горбатюк.

За його словами, в першу чергу, мова йде про телефонії, зустрічах і переміщеннях людей з оточення політика-втікача. Втім, без допитів зазначених осіб робити остаточні висновки важко.

Також Горбатюк додав, що свідчення давали і члени охорони колишнього глави держави.

“І хто перед якимись подіями приходив до Януковича, чи збирався якийсь умовний штаб, що за цими зустрічами послідувало, кому які розпорядження пішли. Наприклад, що відбувалося напередодні подій 18-19 лютого, де. Хто з ким зустрічався, кому дзвонив, ми все це аналізуємо. Як ми бачимо дзвінки, переміщення, хто куди біжить, хто які вказівки віддає або кому дзвонить… ми бачимо розвиток подій “, – резюмував Горбатюк.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.