ВР пропонують провести місцеві вибори на Донбасі всупереч рішенню ЦВК

Група позафракційних народних депутатів пропонує ВР ухвалити законопроект, що гарантує проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської областей і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

Відповідний законопроект №3976 “Про забезпечення проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року” зареєстровано у Верховній Раді, повідомляється на сайті парламенту.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, рішення ЦВК має дискримінаційний характер і є незаконним.

“Непроведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, визначених Центральною виборчою комісією, призведе до порушення гарантованих Конституцією України прав громадян України брати участь в управлінні державними справами, права на місцеве самоврядування, права вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування”, – йдеться в пояснювальній записці.

Автори законопроекту нагадують, що в більшості населених пунктів, у яких ЦВК вирішила не проводити перші вибори, проводилися і місцеві вибори, і вибори президента та народних депутатів України.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від голови Центрвиборчкому Олега Діденка надати копії документів, на підставі яких ухвалене рішення про неможливість проведення місцевих виборів у деяких територіальних громадах на Донбасі.

Раніше, народний депутат України, член парламентського комітету з прав людини і реінтеграції Донбасу Вадим Новинський звернувся до військово-цивільних адміністрацій з вимогою опублікувати висновки про неможливість проведення виборів на Донбасі.

30 липня ЦВК звернулась до Донецької та Луганської облдержадміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій з проханням надати висновки щодо можливості організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня.
Висновки надійшли до комісії 7 серпня.

У Центрвиборчкомі наголосили, що всю відповідальність за визначення відповідних територій несуть ті органи, які надали цю інформацію.