Міжнародна громадська організація “ТІ” закликає українську владу розслідувати корупційні злочини Януковича

Міжнародна громадська організація Transparency International (TI) закликає українську владу до повного розслідування корупційних злочинів колишнього президента України Віктора Януковича, здійснення правосуддя по відношенню до нього та до додатку зусиль для повернення мільярдів вкрадених євро.

Про це йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті “Transparency International Україна”.

Також організація та її представництва в Україні, Росії і Великобританії закликали Європейський Союз (ЄС) до збереження санкцій, накладених на Януковича і його найближче оточення.

Наголошується, що люди, які нещодавно брали участь у міжнародному конкурсі “Зірви маску з корупціонера” (Unmask the Corrupt), оцінили Януковича як один із найбільш показових випадків елітарної корупції.

“З моменту втечі Януковича в Росію в Україні майже нічого не було зроблено, щоб розслідувати численні серйозні звинувачення в елітарної корупції стосовно колишнього президента і його прибічників”, – зазначив керівник правління “TI Україна” Андрій Марусов.

У той же час, додав він, суди випускають спільників екс-президента, які були залучені в його корупційні діяння, їх банківські рахунки і стан розморожуються, а українське відділення Інтерполу навіть зняло з Януковича та його “сім’ї” статус розшукуваних.

Відзначається, що Російська Федерація (РФ) відіграє значну роль у тому, що Янукович залишається безкарним, оскільки відмовляється від його екстрадиції в Україну. Росія посилається на поточну політичну ситуацію та зазначає, що не може видати його Україні, оскільки він отримав російське громадянство. Втім, відповідно до конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, яку Росія підписала і ратифікувала в 2003 році, всі підписанти зобов’язані приймати матеріали правоохоронних органів країн-учасниць. Згідно конвенції, Росія повинна провести розслідування щодо Януковича зі своїм законодавством. Саме тому Transparency International закликає російські органи влади до співпраці з українськими в питанні покарання Януковича незалежно від його громадянства, йдеться в прес-релізі.

Крім того, Transparency International закликає ЄС відновити і посилити політичні та економічні санкції проти старої команди Януковича. Підкреслюється, що країни ЄС не повинні дозволяти політикам з близького корупційного оточення Януковича перетинати їх межі.

Також ТІ закликає бойкотувати їх бізнес і не підписувати з ними контракти.

“Після втечі Януковича Великобританія була причетна до відмивання стану ряду осіб, пов’язаних з його корумпованим режимом. Британські органи влади повинні бути більш уважними у пошуку вкрадених станів і безпідставних багатств, а це вимагає активної підтримки від їхніх колег в Україні.
У той же час Великобританія вимагає системних реформ, зокрема, що стосується власності на Заморських територіях, щоб убезпечити себе від подібних прецедентів у майбутньому. Прем’єр-міністр Девід Кемерон правильно зазначив, що Великобританія не повинна ставати райським куточком для брудних грошей, і прийдешній Міжнародний антикорупційний саміт, який відбудеться в Лондоні – це прекрасна можливість почати цей процес. Минуло два роки, і ми не можемо дозволити Януковичу та його поплічникам вийти сухими з води. “ТІВеликобритания” підтримує українське представництво ТІ і закликає британські органи влади до дії”, – заявив виконавчий директор “Transparency International Великобританія” Роберт Баррінгтон.

У прес-релізі відзначено, що російське представництво Transparency International підтримуватиме українських колег у викритті станів Януковича до Росії. “Ми підозрюємо, що його маєток Межигір’я – це тільки вершина айсберга. Ми маємо намір знайти інші шматки його багатств в Росії і зробимо все можливе, щоб ні Москва, ні Ростов не служили притулком для колишніх диктаторів, таких, як Янукович”, – сказав виконавчий директор “ТІ Росія” Антон Помінов.

У Transparency International закликали не забувати про злочини колишнього президента України. “Два роки тому на Майдані була розстріляна Небесна сотня. У пам’ять про цих людей, які боролися за свободу і очищення від корупційних кланів, злочини колишнього президента повинні бути розкриті, а сам він – покараний”, – йдеться в повідомленні.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.