Сноуден згоден виплатити владі США більше $ 5 млн з виступів і продажів книги

Колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвард Сноуден погодився виплатити уряду країни понад $ 5 млн з коштів, отриманих з продажів книги “Особиста справа” (Permanent Record), а також за публічні виступи.

Про це повідомила телекомпанія CNN з посиланням на судові документи.

Американська влада в своєму позові наполягає на тому, що публікація мемуарів порушує домовленості про нерозголошення, які Сноуден підписував, працюючи в американських спецслужбах. Позивач вважає, що всі доходи від продажів і публікації “Особистої справи” належать США. За даними CNN, на своїй книзі Сноуден станом на цей місяць заробив $ 4,2 млн. Крім того, він отримав близько $ 1,03 млн за проведені ним 56 виступів, на яких також повідомляв секретну інформацію.

Відзначається, що суд поки не схвалив зазначений план виплат. Адвокат колишнього спецагента підкреслила, що досягнута угода з урядом не означає негайного отримання владою доступу до грошей, так як Сноуден планує оскаржити більш ранній судовий вердикт про свою відповідальність за розголошення відомостей.

Едвард Сноуден в 2013 році оприлюднив відомості про методи електронного стеження американських спецслужб, в тому числі про нелегальну прослушку переговорів зарубіжних лідерів. Рятуючись від переслідування з боку влади США, Сноуден направив запити на отримання притулку владі ряду країн, в тому числі Росії. 1 серпня 2014 року він отримав вид на проживання в РФ на три роки, який пізніше був продовжений на такий же термін.

У США Сноуденом інкримінується порушення двох статей закону про шпигунство. По кожному з цих пунктів йому загрожує до 10 років тюремного ув’язнення. Представники адміністрації США неодноразово заявляли, що вважають Сноудена зрадником і не збираються прощати його, оскільки він завдав серйозної шкоди інтересам національної безпеки.