В Україні засновано Комітет етики правосуддя

Про це на прес-конференції заявив виконавчий директор комітету Станіслав Батрин.

“Комітет етики правосуддя вивчатиме факти недостойної професійної поведінки учасників судових процесів: суддів, адвокатів та прокурорів й спрямовуватиме свої висновки до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, генерального прокурора і Національної асоціації адвокатів”, – заявив Батрин.

Він зазначив, що учасники проекту ”Відкритий суд” впродовж 2015 року здійснили відеофіксацію понад 3 тис. судових процесів, завдяки чому було виявлено ряд фактів непрофесійного ставлення з боку суддів, адвокатів та прокурорів до своїх обов`язків під час судових процесів.

”Були випадки, коли підозра вручалася особі безпосередньо в залі суду, коли прокурори, не підготувавшись до справи, тим не менше, підтримували державне обвинувачення. Також було зафіксовано негідну поведінку адвокатів. За наслідками такої поведінки має слідувати відповідальність. Можливо, це попередження, а, можливо, звільнення”, – зазначив Батрин.

Він також зауважив, що саме такі випадки розглядатиме Комітет етики правосуддя на своїх щомісячних публічних засіданнях, а кожен громадянин зможе звернутися до нього зі скаргою на того чи іншого адвоката, прокурора чи суддю, що й стане підставою для розгляду.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.