Справа Савченко не може бути переглянута за участю присяжних – голова КС Росії

Справа громадянки України Надії Савченко не може бути переглянуте за участю колегії присяжних у зв’язку з рішенням Конституційного суду РФ.

Про це заявив голова КС РФ Валерій Зорькін.

“Якщо справи вже призначені до розгляду за участю колегії суддів, вони так і будуть розглядатися. Якщо ще не призначені, то заявник має право клопотати про розгляд своєї справи з участю присяжних. Якщо справа вже розглядається, як у випадку з громадянкою Савченко, то воно не може бути переглянута за участю присяжних”, – сказав голова КС РФ.

“Ми розглядали цю справу Савченко, її скарги не було в Конституційному суді РФ”, – додав В.Зорькін.

За версією слідства, офіцер збройних сил України Н.Савченко 17 червня 2014 року знаходилася в розташуванні батальйону “Айдар” в районі селища Металіст Слов’яносербського району Луганської області, де вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ЛНР з розташованими на ньому мирними громадянами, в тому числі трьома росіянами – кореспондентами ВГТРК. В результаті обстрілу двоє з них – Ігор Корнелюк та Антон Волошин – загинули. Н.Савченко всі звинувачення відкидає.

З липня 2014 року його знаходиться в Росії під вартою.

В ході засідання в Донецькому міськсуду 17 грудня 2015 року Н.Савченко оголосила голодування до кінця процесу у її справі.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.