Німецький концерн Bilfinger SE відмовився від участі в «Північному потоці – 2»

Німецький концерн Bilfinger відмовився від участі будівництві газопроводу “Північний потік – 2”.

Це перша німецька компанія, яка вийшла з проекту. Причиною стали санкції США, які могли бути застосовані проти концерну з початку лютого.

Про це повідомило видання Bild, посилаючись на листи компанії, в яких вона інформувала американську владу, що буде дотримуватися положень “Закону про захист європейської енергетичної безпеки”.

Bilfinger SE спеціалізується на цивільному та промисловому будівництві, проектуванні та послуги. У нього було кілька контрактів “на розробку, поставку та введення в експлуатацію автоматизованих систем управління і систем безпеки при експлуатації трубопроводу” загальною вартістю 15 млн євро.

19 січня «Газпром» попередив інвесторів, що будівництво проекту «Північний потік-2» може бути відкладено або призупинено через політичний тиск.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, США мають намір ввести санкції відносно російського трубоукладача «Фортуна» та його власника.

Наприкінці минулого року Конгрес США ухвалив законопроект NDAA-2021 про фінансування національної оборони Сполучених Штатів. Документ передбачав, зокрема, санкції проти «Північного потоку – 2», а також інші обмеження проти РФ. Дональд Трамп наклав вето на законопроект, однак пізніше Конгрес шляхом голосування подолав ці обмеження президента США.

На цьому тижні стало відомо, що США готують нові санкції проти Північного потоку-2. Адміністрація Трампа намір ввести свій останній санкцій пакет проти російського газопроводу в найближчі дні