Після вироку для Савченко розпочнеться політичний процес її звільнення – адвокат

Після оголошення вироку українській льотчиці, народному депутату Надії Савченко політичний процес її звільнення буде більш активнішим.

Про це заявив в ефірі Радіо Свобода один із адвокатів Савченко Ілля Новіков.

«Після вироку, після того як російські представники, зокрема Путін, втратять можливість говорити: «нехай суд розбереться», коли в них забракне цього аргументу, тиск західних партнерів збільшиться і це може позитивно вплинути на ситуацію. Бо і російська сторона вже розуміє, що вони не можуть тримати її ув’язненою до безкінечності, тому що вона насправді готова оголосити сухе голодування, а це означає, що вони просто втратять її, втратять її як цінний товар, як заручника», – сказав адвокат.

Він додав, що шанси на звільнення Савченко доволі високі.

«Можливо, шляхом обміну, а може, в якості подарунка, якщо цього попросить хтось із впливових західних лідерів» – зазначив Новіков.

Сьогодні у суді в Донецьку Ростовської області Росії продовжаться розпочаті напередодні дебати у справі Савченко. Очікується, що в четвер виступатиме сторона захисту і сама Савченко, яка учора заявила, що оголосить сухе голодування, якщо суд відкладатиме оголошення вироку.

Сторона обвинувачення заявила, що вимагає для українки 23 роки ув’язнення.
У середині грудня минулого року російський суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона на знак протесту оголосила голодування – третє від моменту її арешту влітку 2014 року, і пообіцяла оголосити сухе голодування після вироку, вимагаючи звільнення.

Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи бойовиків і незаконному перетині російського кордону.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.