Суд відмовив НАБУ в арешті рахунків «Енергомережі»

Господарський суд Києва відмовився накласти арешт на кошти компанії «Енергомережа» в сумі 38,823 млн гривень, які знаходяться на рахунках «Ощадбанку».

Про це йдеться в Постанові суду в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначається, позивачем у даній справі виступало Національне антикорупційне бюро. Відповідачами – ВАТ «Запоріжжяобленерго», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та ЗАТ «ХК «Енергомережа».

«В обґрунтування заяви НАБУ відзначало, що в разі визнання судом недійсним договору про відступлення права вимоги у «Енергомережі» виникне обов’язок щодо повернення 38,823 млн гривень, які в подальшому повинні бути зараховані на рахунок «Запоріжжяобленерго» зі спеціальним режимом використання в якості оплати за поставлену електричну енергію», – йдеться в постанові.

Крім того, Національне антикорупційне бюро вимагало стягнути з зазначених компаній 137,961 тисяч гривень.

Суд відмовився накласти арешт на рахунки «Енергомережі» в сумі 38,823 млн гривень і стягнути з компанії 137,961 тисяч гривень. Розгляд справи відкладено на 9 лютого 2016 року.

Раніше НАБУ подало в суд 4 позовні заяви про визнання недійсними договорів відступлення права вимоги між «Запоріжжяобленерго», в якому державі належить більше 60% акцій, і приватною компанією «Енергомережа».

«Відповідно до договорів, відбулася заміна кредитора в зобов’язаннях на загальну суму 346,2 млн гривень, які мають надійти від великих споживачів електроенергії. В результаті незаконно укладених договорів право держави на вимоги боргу за спожиту електроенергію в розмірі 346,2 млн гривень було передано приватній фірмі, що суперечить чинному законодавству», – говорилося в заяві.

Позовні заяви підготовлені на основі матеріалів, напрацьованих детективами НАБУ в ході досудового розслідування за фактом привласнення посадовими особами в особливо великих розмірах майна ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Як відомо, на початку січня детективам НАБУ дозволили виїмку документів у кримінальній виробництву про присвоєння майна «Запоріжжяобленерго» в особливо великих розмірах.

За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами «Запоріжжяобленерго» є групи, близькі до Костянтина Григоришина і братам Григорію та Ігорю Суркісам.

Головою правління АТ «енергомережі» є Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів компанії «енергомережі».

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.