7 березня судитимуть “діамантових прокурорів”

Судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням у хабарництві колишніх першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна, заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та громадянина Валерія Гібаленка розпочнеться 7 березня.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко.

“З понеділка починається судовий розгляд справи так званих «діамантових прокурорів». Тобто, за обвинуваченням Корнійця, Шапакіна у вчиненні певних злочинів”, – сказав Куценко.

За його словами, у зв`язку з цим, а також із врахуванням реорганізації та ліквідації певних підрозділів у Генпрокуратурі і створення нового підрозділу — Генеральної інспекції – та з метою підвищення ефективності роботи, виконуючим обов`язки генерального прокурора Юрієм Севруком підписано постанову, якою призначено групу прокурорів для супроводі в суді вказаного кримінального провадження і призначено старшого групи – заступника генпрокурора, прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе.

За словами Куценка, “призначення Сакварелідзе старшим групи обумовлено, серед іншого, й тим, щоб уникнути будь-яких звинувачень про будь-який тиск на прокурорів, для того, щоб суспільство побачило професіоналізм заступника генерального прокурора пана Сакварелідзе, і ніякі плітки, розмови, що хтось на когось тисне, заважає, у нас не лунали із зали суду та біля будівлі суду”.

Справу розглядатиме Голосіївський районний суд Києва. Підготовче засідання розпочнеться о 9.30 7 березня.

Як повідомлялося раніше, Сакварелідзе заявив, що сьогодні отримав офіційного листа від першого заступника Генерального прокурора України Юрія Севрука щодо особистої участі у розгляді судом та підтриманні державного обвинувачення у провадженні стосовно Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна та Валерія Гібаленка.

Він порадив Севруку, замість бюрократичної клоунади і епістолярної війни активно зайнятися десятками тисяч резонансних корупційних справ, які роками припадають пилом в Генеральній прокуратурі.

Нагадаємо, Шапакіна і Корнійця було затримано в результаті спільної спецоперації ГПУ та СБУ 5 липня 2015 р.

За даними прес-центру СБУ, у затриманих вилучено близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За «допомогу» в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.

Під час обшуків у першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а в заступника прокурора Київської області – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Цей самий суд обрав Шапакіну запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3 млн грн.

Цивільній особі, яка була затримана разом із Шапакіним і Корнійцем, – Гібаленку, підозрюваному у посередництві при передачі хабара, Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою за підозрою в хабарництві та з правом внесення застави в сумі 3,2 млн грн.

4 січня Генеральна прокуратура передала провадження стосовно так званих «діамантових прокурорів» до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.